Kayak Kıyafetleri İçeriği

Kayak Kıyafetleri İçeriği

Kayak kıyafetleriniz yeterli düzeyde kara ve soğuğa dayanıklı mı?

Bere - Saç bandı - Kulaklık - Aksesuar

Bere - Saç bandı - Kulaklık - Aksesuar

Kayak kıyafetlerinde önemli aksesuarlar

Kayak Eldiveni

in kar eldiveni, Kayak Eldiveni, Kayak Kıyafetleri

Yüksek kalite kayak eldivenleri, kayak kıyafetleri takımının önemli bir parçasını oluşturur. İyi bir eldiven ellerinizi soğuktan, nemden ve çatlamaktan korumakla birlikte düşüşlerde de etkiyi azaltacaktır. Kişisel ihtiyaçlarınızla konfor ve sıcaklık kalitesinin arasındaki dengeyi yakalamalısınız.

1. Kayak eldivenleriniz için uygun bir kumaş seçinİç kısmın yalıtımını da konfor ve sıcaklık açısından göz önünde bulundurun. Polar kumaş eldivenlerin astarı için kullanılan popüler bir malzemedir. Dış kumaş su ve rüzgar geçirmez olmalıdır, fakat ellerinizin eldivenin içine doğru terlemesini engellemelidir. Dış etkilerden koruyacak nefes alan kumaş çeşitleri arasında naylon ve deri en popülerleridir.

2. İstediğiniz kayak eldiveninin uzunluğuna karar verin. Kısa eldivenler bileğinizin üstünde biter, uzunları ise montun kollarının altına doğru uzamaya devam eder. Uzun eldivenler her ne kadar pahalı olsa da düşüşlerde karın içine girmesini engellemeye yardımcı olur.

3. Eldivenlerinizin rahatça uyduğuna emin olun, böylece daha sıcak tutmasının yanında kayak soplarının daha rahat tutulmasını sağlar.

kayak eldiveni