Kayak Kıyafetleri İçeriği

Kayak Kıyafetleri İçeriği

Kayak kıyafetleriniz yeterli düzeyde kara ve soğuğa dayanıklı mı?

Bere - Saç bandı - Kulaklık - Aksesuar

Bere - Saç bandı - Kulaklık - Aksesuar

Kayak kıyafetlerinde önemli aksesuarlar

Kar Ayakkabısı (Botu)

in kar ayakkabısı, kar botu, kayak botu, Kayak Kıyafetleri

Kar botları aslında kış botları ile aynı şey değildir.

Kar botları da, kış botları da ayaklarınızı sıcak tutmak amacıyla üretilmiş olmasına rağmen, kar botlarında kış botlarının sahip olmadığı birçok ekstra özellik bulunmaktadır.

Örneğin, kar botları sadece karda değil, ıslak ortamlarda da giyilebilmek üzere tasarlanmıştır. Çoğu tarzı en soğuk havalarda bile ayağınızı sıcak tutacak şekilde yapılmıştır. Kayak kıyafetleri nizin altına olabileceği gibi rahatlıkla gündelik kıyafetlerinizin altına da giyebilirsiniz.

Aşağıda kar botu alırken dikkat edilmesi gerekenleri bulabilirsiniz.

Kar Botu ile Kış Botu Arasındaki Farklar

Kar botları genelde kış botlarından daha ağırdır, ve karda ve ıslak, çamurlu ortamlarda zaman geçirecek insanlar için yapılmıştır.

Kış botları ise genel olarak sıcaklık için tasarlanmıştır, buna rağmen bazıları normalde kar botlarında bulunan özelliklere de sahip olabilir. Kış botları kar botlarından daha modaya uygun gözükse de, genel kış kullanımı için tasarlanmıştır ve kar botlarının korumasını sağlamayacaktır. Eğer uzun bir süre boyunca derin bir kar tabakasında yürüyecekseniz, özellikle bu için tasarlanmış ayakkabılara sahip olmak istersiniz. Çoğu kar ayakkabısı üreticisi ayakkabıları için sıcaklık değerleri verir ve ne kadar soğuk havalarda giyilebileceğini buradan öğrenebilirsiniz.

Kat botları en az pantolonunuzun paçalarının üstüne kadar gelmeli, tercihen bileğinizin üstünde olmalı ki karın içeri girmesini önleyebilsin.

Kar botlarının üst kısmı genelde deri veya naylondan yapılır, ve genelde dikiş yerleri bantlanarak örtülmüştür.

Kar botunun tabanı, lastik gibi %100 su geçirmez maddelerden yapılmalıdır.

Su geçirmez tabanlar ve botlar size ıslaklık ve soğuktan koruma sağlamanın yanında botlarınızın temizlenmesini de kolaylaştırır, hortumla yıkayıp durulayarak kolayca temizlenebilirler.

kar ayakkabısı botu